Osiedle Park Leśny - Etap II

Osiedle mieszkaniowe "Park Leśny" położone jest w pięknym otoczeniu Szczecińskiego Parku Krajobrazowego "Puszcza Bukowa" oraz Jeziora Szmaragdowego. Obejmuje 12 budynków zlokalizowanych w 4 kwartałach. Przyjazna, niska zabudowa (trzy kondygnacje nadziemne), park na terenie osiedla oraz plac zabaw dla dzieci tworzą niepowtarzalną atmosferę spokoju i odpoczynku z dala od zgiełku miasta.

Oddajemy do Państwa dyspozycji mieszkania 1, 2 lub 3 pokojowe o powierzchniach od 28m2 do 65m2.

Całość osiedla jest ogrodzona i wyposażona w domofony. Wszystkie domy wyposażone są w instalacje alarmowe z możliwością podłączenia do monitoringu.


Informacje o inwestycji

Etapy inwestycji

Inwestycja podzielona została na dwa etapy, pierwszy etap obejmuje kwartały "U1" oraz "U2", z których każdy składa się z 39 mieszkań. Obecnie I i II etap inwestycji został zakończony.

Lokalizacja

Otoczenie

Osiedle mieszkaniowe "Park Leśny", zlokalizowane jest przy ulicy Batalionów Chłopskich w Szczecinie. Położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Leśnego Zdroje i Jeziora Szmaragdowego oraz Puszczy Bukowej. Otoczenie terenów zielonych o powierzchni ponad 20 tyś. ha oraz licznych rezerwatów przyrody zapewnia czyste powietrze na codzień.

Komunikacja

Sieć połączeń komunikacyjnych zapewnia szybki i łatwy dojazd do centrum Szczecina. Ulica Batalionów Chłopskich jest bardzo dobrze skomunikowana, zarówno ze śródmieściem, jak i z całym lewobrzeżem Szczecina - autobusy lini nr 55, 64, 66, w dalszej odległości od inwestycji autobus nr 61.

Infrastruktura społeczna

W otoczeniu znajdują się szkoły publiczne – Szkoła Podstawowa nr 65, Gimnazujum-Liceum nr 23 (1km).

Osiedle w liczbach

Osiedle o najmniejszej powierzchni zabudowy Powierzchnia działki inwestycyjnej - 22.673,00 m. kw.
Powierzchnia zabudowy wszystkich budynków (17,9% pow. działki inwestycyjnej) - 4.067,70 m. kw.
Powierzchnia biologicznie czynna (56,3% pow. działki inwestycyjnej) - 12.752,92 m. kw.
Powierzchnie utwardzone (25,8% pow. działki inwestycyjnej) - 5.852,38 m. kw.
Łączna ilość mieszkań wszystkich budynków - 193 szt.
Łączna ilość miejsc parkingowych, w tym 37 przystosowanych dla osób niepełnosprawnych - 193.

Plan zagospodarowania

Standard wykończenia, sposób i opis zagospodarowania nieruchomości wspólnej

Zespół budynków 3-kondygnacyjnych i 4-kondygnacyjnych, częściowo podpiwniczonych, krytych dachem płaskim, realizowanych w technologii tradycyjnej murowanej zlokalizowanych przy ulicy Batalionów Chłopskich w Szczecinie-Zdroje.


Wysokość mieszkań 2,7m.

1. Budynki posadowione na żelbetowych ławach na podkładzie z chudego betonu. Ściany fundamentowe wykonane w technologii bloczków betonowych gr. 24cm.
2. Ściany nośne wewnętrzne w kondygnacjach naziemnych wykonane w technologii bloczków silikatowych typu SILKA E18 kl. 20MPa gr. 18cm. na zaprawie klejowej.
3. Wewnętrzne ściany wydzielające mieszkania pomiędzy sobą oraz od komunikacji ogólnej z bloczków typu SILKA E18A kl. 20MPa gr. 18cm o podwyższonej izolacji akustycznej z obustronnym tynkiem gipsowym grubości minimum 1cm.
4. Ściany zewnętrzne wykonane w technologii dwuwarstwowej: ściany nośne z bloczków typu SILKA E18A kl. 15MPa gr. 18cm. na zaprawie klejowej ciepłochronnej oraz izolacja termiczna z elewacyjnych płyt styropianowych gr. 14 cm z wykończeniem cienkowarstwowym tynkiem zewnętrznym oraz deskami drewnianymi elewacyjnymi (lub równoważny).
5. Ściany działowe wykonane w technologii bloczków SILKA E8 kl. 15 MPa gr. 8cm.
6. Konstrukcja stropów wszystkich kondygnacji wykonane w technologii płyty żelbetowej o grubości 18 cm wylewanej na placu budowy.
7. Stropodach wykonany w technologii płyty żelbetowej o grubości 18 cm wylewanej na placu budowy oraz warstwy izolacyjnej termicznej i przeciwwilgociowej wykończonej szlichtą betonową dociskową z papą wierzchniego krycia.
8. Wykończenie elewacji przewidziano jako systemowy tynk oraz miejscowo elewacyjne panele drewniane na warstwie płyt styropianowych. Dla elewacji przewiduje się tynki z mas tynkowych akrylowych lub silikatowych, o grubości do 5mm oraz miejscowo gruboziarniste masy cokołowe w kolorze wg rysunków kolorystyki.
9. Wykończenie zewnętrzne
• Rynny i rury spustowe PCV.
• Okna PCV bez szprosów.
• Parapety zewnętrzne – stalowe lub PCV.
• Cokół wokół budynku – wyprawa mineralna.
• Opaska wokół budynku, drogi z chodnikami – z kostki brukowej.
• Balustrady balkonów – stalowe.
• Drzwi wejściowe do budynku – PCV lub aluminium.
10. Wykończenie wewnętrzne
• Klatka schodowa – posadzka gresowa, ściany i sufity malowane.
• Parapety wewnętrzne.
• Instalacje – elektryczna z osprzętem, gazowa, wodna - przyłącza, kanalizacyjna – pion i trójnik, RTV, telefoniczna, domofonowa, centralnego ogrzewania, dwubiegowy kocioł gazowy z zamkniętą komorą splania, grzejniki stalowe panelowe.
• Drzwi wejściowe do mieszkań.
11. Zagospodarowanie terenu
Osiedle ogrodzone, ciągi piesze i drogi wewnętrzne wykonane z polbruku. Oświetlenie zewnętrzne ciągów komunikacyjnych. Oczna zieleń niska (trawa, krzewy) oraz zieleń wysoka (drzewa).
Plac zabaw oraz ścieżki spacerowe w parku na terenie osiedla.

Standard i sposób wykończenia lokalu niemieszkalnego

Lokal niemieszkalny w stanie deweloperskim wyposażony w:
  1. Ściany komórek lokatorskich spoinowane malowane na biało (bez tynków)
  2. Ściany pomiędzy komórkami lokatorskimi ażurowe, malowane na biało (bez tynków)
  3. Drzwi do komórek lokatorskich drewniane z możliwością zamknięcia na kłódkę
  4. Posadzki w komórkach lokatorskich i komórkach betonowe malowane
  5. Oświetlenie komórek lokatorskich – korytarz oprawy zamontowane